Covid a tréninky Ostřížů a Káčátek

16 Lis

Aktualizace 30. 11. : Zůstávají online čtvrtky a tabulka. Dokud se nezruší povinnost roušek uvnitř i na sportovištích, tak to na prezenční čtvrteční tréninky nevypadá. Na bazén nás zatím nepustí, snad se to brzo změní.

Aktualizace 16. 11. : Protože se nezdá, že by se situace chtěla nějak zásadně rychle zlepšovat, přecházíme i my do online světa. Máme online tabulku s cviky a aktivitami, které nám budou sloužit jako náhrada zimních tréninků a zároveň podle toho budeme na jaře přidělovat vybavení. Pro přístup do tabulky napište Máje nebo Vojtovi.

Aktualizace 28. 10. : Z důvodů zhoršující se situace zůstávají všechny akce i tréninky zrušeny 🙁

14. 10. : Z důvodů aktuálně platných omezení jsou zrušeny veškeré akce Ostřížů i Káčátek s účinností od 14.10. prozatím do konce listopadu.

V listopadu nastane jeden z následujících scénářů:

  • začnou klasické tréninky v úterý na bazénech, ve čtvrtky na loděnici (viz sekce termíny tréninků)
  • na bazén nás nepustí, budeme pokračovat v letních trénincích na loděnici, ale s ohledem na počasí (na vodu půjdeme když bude hezky, jinak bude jiný program)
  • nebude nic

Aktualizace se objeví zde až budeme vědět více.

Vánoční besídka 20.12

12 Pro

Ve čtvrtek 20.12 se bude místo tréniku (od 16:30) konat na loděnici v horní klubovně vánoční besídka pro veškerou mládež. Posezení s čajem a nějakým cukrovím a ukončení letošního roku, tak určitě přijďte. Pokud vezmete nějaké to cukroví či jinou drobnost z domu, určitě to nepřijde vniveč.

Zimní příprava 2018/2019

10 Říj

canoeLetošní pádlovací sezóna je u konce a je na čase začít se připravovat na tu příští. Zimní příprava mládeže bude probíhat dvakrát za týden, a to následovně:

Každé úterý 18:00 – 19:00 nás čeká eskymování na bazénu ZŠ Labská. Z kapacitních důvodů bude mládež rozdělena do dvou skupin, které se budou střídat ob týden. Na bazén tedy budete chodit jednou za 14 dní. Do jaké skupiny patříte a které týdny se vás týkají se dozvíte na tréninku a rozpis pak pro vaši kontrolu vyvěsíme sem: https://www.kacata.cz/terminy-treninku/

A co s sebou: plavky, ručník, koupací čepice (povinná, bez ní nebudete puštěni do bazénu), pokud potřebujete tak skřipec.

Dospělí mohou chodit na bazén každé úterý 19:00 – 20:00.

Každý čtvtek 16:30 – 18:30 bude probíhat zimní příprava na loděnici (pokud nebude řečeno jinak). Program se bude měnit v závislosti na podmínkách a některé tréninky se mohou přesunout na jiné místo. O tom budete samozřejmě informování dopředu. Hlavní náplní těchto tréninků bude posilování, běh a obecná sportovní průprava.

Co s sebou: tenisky, oblečení do posilovny, ručník, pití, oblečení na ven s ohledem na počasí(lehká čepice, rukavice, neprofukavá bunda, dlouhé sportovní kalhoty/legíny).

První čtvrteční trénink (1.11.2018) uděláme tradiční shrnutí sezóny u ohně s občerstvením.

 

Mikulášská besídka tento pátek

6 Pro

Tento pátek (tedy 8.12) se od 17h bude konat na loděnici v horní klubovně mikulášská besídka pro veškerou mládež. Posezení s čajem a nějakým cukrovím a ukončení letošního roku, tak určitě přijďte. Pokud vezmete nějaké to cukroví či jinou drobnost z domu, určitě to nepřijde vniveč. Veškeré dotazy prosím na Honzu Fojtíka.

Mikulášská besídka

7 Pro

Mikulášské a předvánoční posezení na loděnici, tento pátek 9. prosince od 16h v horní budově (vstup od parkoviště). Ukončíme společně letošní rok, pobavíme se o dalším roce a plánovaných akcích. K tomu nějaké občerstvení, promítání apod. Dorazte v co největším počtu, ať se ještě letos všichni potkáme.
Kdo by mohl dorazit už v 15h, mohl by nám pomoct s naložením listí do kontejneru, něco na převlečení raději s sebou. Díky, pomůže nám to!

Tréninky zima 2016/207

26 Říj

Od začátku listopadu začíná zimní část sezony a s tím i změna tréninků – budeme v tělocvičně a bazénu. Zde jsou nějaké základní informace jako časy a místa tréninků nebo rozdělení do skupin na bazén.

Jako každý rok, budeme přes zimní tréninky především dbát na omlouvání – je to důležité, abychom měli přehled, kdo má přijít a kdo ne. Nezapomeňte na alespoň poloviční povinnou docházku!
Omluvenky hlaste buď vedoucímu konkrétního tréninku nebo na email omluvenky@kacata.cz.

Tělocvična
Bude probíhat každou středu od 17:00 na ZŠ Pastviny, Pastviny 70, Komín. Sraz je již v 16:45 před hlavním vstupem!! Konec v 18:00.
S sebou převlečení na cvičení, obuv se světlou podrážkou (!), pití.
Vedoucí tělocvičny Honza “Čuča” Koukal, Kuba Elbl.

Bazén
Bude probíhat každé úterý od 18:00 na ZŠ Labská, Labská 27, Starý Lískovec. Sraz je již v 17:45 u bočního vstupu k bazénům!
S sebou plavky, ručník, mýdlo, pantofle, koupací čepice (povinná)! Komu vadí voda v nose, může si koupit skřipec.
Bazén je rozdělen na dvě skupiny začátečníků či mírně pokročilých, pro ty končí bazén v 19:00. Ti, kteří již eskymovat umí dobře, mohou přijít od začátku libovolného termínu a budou pomáhat s výukou, mezi 19 a 20h pak mohou volně trénovat.

Skupina A, začíná 1.11., pak každých 14 dní  – Honza Málek
Baar Samuel
Čihalík Jan
Dohnal Jakub
Dohnal Matěj
Fialová Mája
Hodaň Viktor
Lochmanová Dominika
Musil Vojtěch
Pospíchal Pavel
Sejbal Mikuláš
Sochor Pavel
Ritter Matyáš

Skupina B, začíná 8.11., pak každých 14 dní – Marta Hanáková (omluvenky prosím jen Honzovi!)
Bielik Martin
Dvořáková Barbora
Hamerský Oliver
Ledina Daniel
Machala Vladimír
Martikan Hynek
Martikan Jakub
Nádeníček Oliver
Říhová Denisa
Srstka Lukáš
Vrána Jakub
Vránová Veronika

Bazény 22.3. a 29.3.2016

15 Úno

Poslední dva březnové bazény budou společné pro obě skupiny a bude pro vás připraven speciální program.

22.3.2016: Čekají nás základy záchrany z vody od vodní záchranné služby. Budete často vylézat z bazénu, doporučuji tedy vzít si osušku navíc na zabalení, ať na “břehu” nemrznete:) Kdo chce, může si přinést vlastní vestu, přilbu, či házečku (k dispozici však budou i erární).

29.3.2016: Netradiční závody a soutěže pod taktovkou Honzy Málka.

Od 5.4.2016 bazény nebudou a začne se trénovat na Svratce.

Tréninky přes svátky nebudou

11 Lis

Ahoj,
vzhledem ke svátku v příštím týdnu, tedy úterý 17.11., se nebudou konat tréninky, tělocvična i bazén se tedy ruší. Pondělí je sice pracovní den, ale velká část z nás i vás bude pryč, takže jsme se rozhodli v tento den trénink taktéž zrušit.
Zkuste si to prosím mezi sebou vyřídit, ať se to dostane opravdu ke všem. Díky!

Mládež Káčata – jarní program

26 Bře

Ahoj!

jaro už je tady a s ním nás čeká návrat zpátky na loděnici.Proto Vás chceme informovat ohledně nadcházejících událostí a novinek pro letošní pádlovací sezónu:

Poslední tělocvična bude 30.3.2015

Poslední bazén bude 31.3.2015 – bazén bude společný pro skupinu Marty i Zbyňka

První trénink na loděnici bude po Velikonocích v úterý 7.4.2015. Zveme všechny rodiče. Představíme zde náš program a další informace. Začátek v 16:30 na loděnici.

Na trénink si vezměte vhodnou obuv na běhání, přezůvky a převlečení na vodu (v dubnu bude ještě chladno, takže nezapomeňte šusťákovou bundu s dlouhým rukávem, delší kalhoty – (šusťáky) a nějaké termotriko). Účast na tréninku je povinná jako každoročně budeme přiřazovat vybavení. Kdo nepřijde má smůlu, zbude na něj to nejhorší nebo nic.

Letošní program již je na našich stránkách. Můžete se tak začít přihlašovat na jednotlivé akce. Letos je to mizerné s vodou takže je možné, že některé akce budou úplně zrušeny nebo se nahradí pěšo-kolo výlety. Vždy to bude záležet na vedoucím akce.

Systím hodnocení účasti bude stejný jako loni:

– letos budete rozděleni do dvou výkonnostních skupin: A – zkušenější a B – začátečníci

– každý ze skupiny A musí mít min. účast na trénincích 50% (tělocvična, bazén a loděnice), účastnit se minimálně 3 nezávodních víkendových akcí typu splutí, výcviky, závody v eskymování, víceboj apod. Dále každý musí mít za rok splněny min. 5 závodů ČPV.

– každý ze skupiny B musí mít splněno 50% účasti na trénincích a musí se zůčastnit minimálně 5 jakýchkoliv víkendových akcí

– pro obě skupiny platí, že za každou absenci mají -1 bod; za závod ČPV +6 bodů a ostatní akce +5 bodů

– každý by měl mít na konci roku splněné výše uvedené podmínky a min. 0 bodů, kdo ví že má velkou absenci na trénincích (i za omluvené tělocvičny apod.) může dohnat bodování napsáním článku na náš web (jak již někteří splnili za loňskou sezónu). Článek (na vodácké téma) musí být na 1/2 formátu A4 a doplněn fotografií. Za článek dostanete +3 body. Během tréninků budou na loděnici vyhlašovány různé soutěže, za které výherci získají 1 až 3 body dle umístění.

– ten,kdo nesplní bodování a účast dostane na konci roku povinně odpracovat 5 až 10 brigádnických hodin na víc

– na tréninku nebudeme trpět nekázeň – stojí nás to spoustu sil – takže bude zavedeno pravidlo: jedno napomenutí a s druhým jdeš domů!

POZOR!
Ve foru na našem wbu je v provozu bazar věcí (https://www.kacata.cz/vodacke-forum/?mingleforumaction=viewforum&f=5.0) , který se vám zobrazí po přihlášení na web. Pokud chcete cokoliv prodat/koupit využijte tuto cestu ať to můžete prodat někomu z oddílu.