Novinky pro rok 2015

6 Led

Rekapitulovali jsme uplynulý rok a i přesto, že byl podle nás úspěšný (např. pěkné umístění některých našich členů v ČPV), jsme došli k názoru, že ještě rozhodně je co vylepšit. Na jednu stranu je pravdou, že jsme turisticky zaměřený oddíl, ale právě porovnávání s ostatními nás posouvá dál. Proto jsou například závody nedílnou součástí našeho snažení.

Abychom se ale stali úspěšnými v závodech i kdekoliv jinde na vodě, je potřeba pro to něco dělat – především trénovat. Proto jsme se rozhodli upravit od nového roku pravidla docházky. Do teď bylo nutné absolvovat alespoň polovinu všech tréninků za celý rok, nyní to bude rozdělené na zimní a letní přípravu – z každé části bude nutné absolvovat alespoň polovinu (prozatím). Protože až se jaro zeptá, co jsi v zimě dělal, těžko budeš hledat výmluvy. Tělo samo nejlíp zná odpověď.

A co že vás to tedy čeká? V zimě jsou to tradičně bazény a tělocvičny. Kdo v zimě chybí na bazénu, tomu bude přes léto ten eskymák hodně chybět. Ti, co se ho už naučili jak když bičem mrská, by mohli vyprávět, kolik jim to ušetřilo starostí s chytáním kajaku v proudu a jeho vylíváním. A tělocvična? Chystáme si na vás různé cviky, pokaždé trochu jiné, na protažení celého těla, letos s novou a vylepšenou metodikou a důrazem na konkrétní výsledky. Jistě víte, že to není žádné mučení, ale je to setsakra potřeba. Na vodě se bez kondice prostě neobejdete.
V létě jsou to pak klasické tréninky na loděnici se zaměřením na pádlování, záchranu, letos snad přidáme i nějakou tu zdravovědu. Prostě se budeme snažit program udělat co nejzajímavější. A samozřejmě závody, výcviky na kanále a tak dále. Každý má pak povinnost splnit určitý limit závodů a výcviků, zavčas se to dozvíte, včetně termínů, abyste si vše mohli naplánovat.
Na konci uplynulého roku se nám pak docela líbilo posezení na loděnici s nějakou teorií, promítáním apod., určitě bychom v něčem podobném zase rádi pokračovali. Škoda jen, že vás nedorazilo více, věříme že to bylo poučné. Zkušenosti a znalosti se jen tak na cestě neválí, proto bychom příště chtěli vidět větší účast.

A protože jsme vodácký turistický oddíl, budou vás čekat nějaké ty výlety. Nepřehlížejte je, budou plné zajímavostí, her, ale třeba také prověří vaše orientační znalosti. A to využijete nejen na vodě. Zrovna teď je jeden vypsaný.

Co z toho pro vás plyne? Budeme více apelovat na docházku, aby tréninky měly smysl jak pro vás, tak pro nás. A taky omluvy – stále na nich lpíme! Aby to nekončilo tak, že na bazén přijdete sotva 4, aby tělocvična nebyla poloprázdná. Aby se výlety nemusely rušit pro nedostatečný zájem. Ale nechceme, aby to od nás bylo nějaké vynucování, chceme aby vás to i v dalším roce bavilo. Kdo bude chodit a účastnit se akcí, budeme se zase snažit my, aby měl také odpovídající vybavení. Komu naopak bude docházka chybět, může přijít o dotaci na výjezdy – berte prosím v potaz, že nyní jsou všechny výjezdy z poloviny dotovány oddílem. Komu bude chybět docházka (případně nebude řádně a smysluplně omluven – “neměl jsem čas” není omluva), bude mu dotace snížena (nebo zrušena). Chceme totiž podporovat především ty, co to baví a mají zájem. Omluvy posílejte ideálně mailem, případně smskou, vždy prosím tomu, kdo má daný trénink na starosti (vedoucí bazénů, u tělocvičny např. Čuča, Anča T.)
Pokud vám něco není jasné, klidně se na nás obracejte, máte k dispozici nové vodácké fórum, kde se každý může vyjádřit. Pokud vám nesedí třeba termín výletu, napište to, třeba s tím půjde něco dělat. Stejně tak se klidně ptejte na omluvy (pokud to nebude jasné, napíšeme vám přesnější postup). Jak se říká – líná huba, holé neštěstí.

Doufáme, že nový rok bude alespoň stejně tak úspěšný jako předešlý a přejeme hodně štěstí
Kolektiv Káčat