Káčata – mládež

Při procházce podél řeky Svratky jste si možná na pravém břehu nad Komínským jezem všimli dřevěné vodácké loděnice. Tato loděnice slouží vodákům už od roku 1936. Dnes k loděnici připadá několik volejbalových hřišť (mlatových či s plážovým pískem), nová klubovna, dětské hřiště, kurt se stolním tenisem.

Největší pozornost je ale věnována vodáckému oddílu mládeže. Ostříži, jak se oddíl nazývá, se zabývají přípravou mládeže od věku 10 – 18 let k vodní turistice. Za roční poplatek má každý k dispozici vodácké vybavení.

Od jara trénují každé úterý před loděnicí na řece Svratce. O víkendech splouvají řeky České Republiky. Není-li zrovna co k „splutí“ jezdí trénovat o víkendech na vodácké kanály pod Vírem nebo do Českého Vrbného, nebo sednou do sedel a vyjíždějí na kolech kolem Brna. Pro zdatnější jsou pak připraveny pod vedením starších výpravy do zahraničí, především do Rakouských Alp. V létě pořádají několika denní soustředění na vodáckém kanále v Českém Vrbném, či putovní tábor. V zimně trénují jednou týdně v tělocvičně a pravidelně cvičí v bazéně eskymáky.

Jakmile se noví členi naučí držet správně pádlo a ovládat loď na tekoucí řece, jezdí na jednotlivé závody (celkem 8 závodů za rok) Českého Poháru Vodáků (ČPV). Pohár není profesionální soutěží, pouze slouží k porovnání sil zapsaných turistických oddílů v Českém Svazu Kanoistů. pa180006Pro oddíl je to ale otázka prestiže a cti účastnit se tohoto poháru a v neposlední řadě skvělá příležitost poznat lidi z ostatních oddílů a pořádat společné akce.

Znáte-li někoho, komu by se mezi Káčata líbilo, tak může se přijít podívat na trénink (každé úterý v 16:15) nebo kontaktovat vedoucího oddílu Vojtu Rujbra nejlépe na jeho mobil. Jakékoliv dotazy opět směřujte na vedoucího oddílu. Mobil případně email na něj naleznete v sekci Kontakty.