Články

 • Výroční schůze delegátů VO KTL 2020 - Letošní výroční schůze vodáckého oddílu proběhne 26. února od 18h v klubovně na loděnici. Za výbor VO KTL tímto zveme všechny členy. Je nutné, aby se nás dostavil dostatečný počet. Probereme výsledky oddílu za uplynulý rok a plány na další ... Číst více »
 • 33. vodácký maškarní bál - Letos kulatý 33. ročník vodáckého maškarního bálu. Tentokrát s více novinkama! Tou hlavní a zásadní je přesun do nových prostor - letos se bude konat v restauraci U Dvořáků na Svratecké v Brně-Komíně!
 • Slavnostní shromáždění KTL Brno - Při příležitosti 125. výročí založení odboru Klubu českých turistů Brno a 50. výročí založení Klubu turistů a lyžařů Brno se v sobotu 19.10 koná oslava v sále sokolovny Komín. Zvaní jsou všichni členové, zájemci prosím hlaste se u Zbyňka Lazara ... Číst více »
 • ČPV Svratka a splutí Jihlavy - Hlavním cílem víkendu byl závod pod Vírskou přehradou, který náš oddíl pořádá. Ti, kteří mohli, vyrazili už v pátek ráno a postavili trať. My ostatní jsem přijeli odpoledne. Příznivci lezení si zpestřili odpoledne zdoláním místní via ferraty. Zbytku bohatě postačilo pivo/limo ... Číst více »
 • Výroční zpráva - Ahoj všem, Pokud vás zajímá, co se v oddíle událo minulý rok, koukněte se na vydařenou výroční zprávu. Také byl zveřejněn plán vodáckých akcí na rok 2019 (ke stažení zde), podrobné informace ke každému výjezdu a možnost přihlášení budou postupně přibývat vždy ... Číst více »
 • Kurzy pádlování pro veřejnost - Pro zájemce z řad veřejnosti nově poskytujeme také kurzy pádlování. Můžete si vybrat, zda potřebujete základy pádlování a jízdy na kajaku či kánoi, kondiční a technické pádlování či vás zajímají informace o vybavení a bezpečnosti. Případně třeba vše.
 • Pochod s chutí 29.9.2018 - Pro ty, kdo nejedou o prodlouženém víkendu na vodu a chtěli by zažít něco zajímavého, pořádá oddíl turistiky “Pochod s chutí”.
 • GDPR - Vážení členové Klubu turistů a lyžařů Brno, v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 O ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů a o zrušení ... Číst více »
 • Volná pozice správce areálu pro příští sezónu a další - Bohužel Franta i Erika Vlasákovi odházejí. Na příští sezónu v roce 2019 a další tedy hledáme posilu na místo správce areálu. Areál je v provozu od května do září. Pracovní náplň: dodržování provozního řádu areálu údržba areálu pronájem kurtů provozní ... Číst více »
 • Členské příspěvky 2018 - Zdravím všechny členy, jako každý rok připomínáme povinnost zaplatit členské příspěvky do 1.5.2018! Opět je možnost zaplatit na sekretariátu KTL, který je umístěn u parkoviště a bude otevřen každý čtvrtek od 15 – 17 hod.  Dále je možné zaplatit na tréninku Káčat ... Číst více »
 • Závěry výroční schůze – zpráva, ročenka - Ahoj všem, pokud jste se nemohli zúčastnit letošní výroční schůze vodáckého oddílu (shromáždění delegátů), přinášíme vám aspoň shrnutí v podobě několik zpráv. Pokud vás zajímá, co se v oddílu dělo nebo dít bude, přečtěte si zprávu, usnesení nebo prohlédněte ročenku ... Číst více »
 • Loděnice nebo skladiště ? - Ahoj, chceš příště najít v loděnici svoje věci? Tak si je dávej na své místo a nenechávej zde odložené nepotřebné věci! Do tohoto článku budu průběžně přidávat fotky prachem zavátých odložených věcí, u kterých je neznámý majitel. Pokud se k nim ... Číst více »
 • VODA nebo ALKOHOL ? - Alkohol patří k téměř povinné výbavě mnohých vodáků. Vždyť kdo si na vodě nedá pivo nebo něco tvrdšího. Na turisticky vyhledávaných řekách jsou časté kiosky přímo u vody, na Vltavě dokonce plovoucí bary uprostřed řeky. Jenže následky jízdy pod vlivem ... Číst více »
 • Oddílové tričko za akční cenu - Od října si můžete koupit oddílové tričko za akční cenu 150Kč. Trička jsou k dispozici ve dvou barvách (světle modré a žluté) v UNI velikostech S, M, L a XL. Trička lze zakoupit osobně v areálu KáČaT u paní správcové, ... Číst více »
 • 5 pro dobrou kondici - Kanoistika je především zážitkový sport. Jako takový přináší spoustu různých situací, které musíme překonat. Ať už je venku krásně a nebo prší. A voda je ukrutně studená a mnohdy i divoká. Z vyhřátého auta prostě musíme ven, pak už se jen nasoukat do promrzlého neoprenu, rozcvičit ztuhlá těla a tradá s úsměvem na vodu. Zajímavý a poučný článek, jak být na vodě v pohodě a fit.
 • Příspěvky a dary oddílu – snížení daní - Určitě každého z nás hřeje u srdce když může udělat nějakou dobrou věc, ale věděli jste, že kromě velmi dobrého pocitu si můžete legálně snížit své daně? Přečtěte si více v článku.
 • Co si obléct na vodu když je venku zima? - Dobrý den, chtěla bych Vám napsat ohledně vybavení na vodu. Po absolvování kurzu na kanále v Opavě jsem se dívala, v čem děti jezdí, některé byly nedostatečně oblečeny a byla jim hodně zima (velký podíl na tom ovšem mělo počasí ... Číst více »
 • Výměna klíčů – klíče k odběru! - Změna je život a tak je třeba vyměnit klíče od vstupů v areálu loděnice. Akce proběhne v pátek 12.6.2020 a neměla by trvat déle jak ten jeden den. Do doby, než bude hotovo, bude přístup na loděnici pouze brankou pro veřejnost ... Číst více »
 • Coronavirus na KáČáTech - Aktualizace 4.5.: Tréninky obnoveny od 11. 5. V souladu s vládním nařízením obnovujeme od 11. 5. tréninky v plném rozsahu. První trénink pro starší je tedy v úterý 12. 5., klasicky v 16:15. Z důvodů opatření spojených s pandemií coronaviru jsou ... Číst více »
 • Kudrnovské cestovatelské večery 2019-2020 - Káčata zvou na cestovatelské večery od Kudrny! Více detailů v přiloženém programu.
 • Jihlava splutí 1.9. - Splutí Jihlavy pro členy všech věkových kategorií, především pro ty nejmladší! Hlaste se! Odjezd v neděli 1.9. v 7:00 z loděnice. Sháním také 2 – 4 dobrovolníky na výběr poplatku za splutí. Finanční odměna nebo započtené brigádnické hodiny jsou jisté! ... Číst více »
 • Soustředění Zábřeh - Na víkend nebylo hlášený zrovna pěkný počasí. Déšť a sníh. Ideální počasí pro děti, které začínají pádlovat. Naštěstí Zábřežská loděnice nabízí kvalitní zázemí a vodu tak akorát. Takže jsem vypnul notebook s počasím, podíval se z okna na oblohu a ... Číst více »
 • Přebor v eskymování 2019 - Na jaře jsme se opět zúčastnili přeboru v eskymování. Stál před námi nelehký úkol obhájit medailová umístění z minulého ročníku. Tento úkol naši závodníci zvládli bez mrknutí okem. Medailová umístění našich členů v krajském kole Kategorie Žactvo s dopomocí Žactvo ... Číst více »